Renditja e FIFA-s: Kosova ngritet ‘rrëshqet’ Shqipëria

Përfaqesuesja e Kosovës në futboll, është ngritur për dy pozita në renditjen e FIFA-s.

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, sot ka publikuar renditjen e re, shkruan RTKLive.com.

‘Dardanët’ falë fitores kundër Burkina Faso (5-0) dhe barazimit në udhëtimin kundër Zvicrës (1-1), është ngritur për dy vende dhe tashmë Kosova ndodhet në vendin 107-të.

Ndërkaq, Shqipëria ka humbur dy pozita pas disfatës nga Spanja (2-1) dhe barazimit me Gjeorgjinë. Kuqezinjtë tashmë ndodhen në pozitën e 67-të.

Ndërkaq, Brazili ngjitët në krye të renditjes, e ndjekur nga Belgjikës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close