Shorti i Botërorit përcakton grupet

Grupi G i Katarit 2022 do të jetë pothuajse i ngjashëm me grupin e Botërorit të Rusisë më 2018. Zvicra, Brazili dhe Serbia prapë do të ndeshen së bashku.

Shorti i Botërorit është hedhur sot dhe RTK e ka transmetuar këtë ngjarje.

Grupi A:

Katar, Holanda, Senegali, Ekuadori

Grupi B:

Angli, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Irani, Uellsi/Skocia/Ukraina

Grupi C:

Argjentina, Meksika, Polonia, Arabia Saudite

Grupi D:

Franca, Danimarka, Tunizia,  Peru/Australi/Emiratet e Bashkuara Arabe

Grupi E:

Spanja, Gjermania, Japonia, Kosta Rika/Zelanda e Re

Grupi F:

Belgjika, Kroacia, Maroku, Kanada

Grupi G:

Brazili, Zvicra, Serbia, Kameruni

Grupi H:

Portugalia, Uruguai, Korea e Jugut, Ghana

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close