ARRSH: Reshje shiu dhe dëbore në disa zona, qarkullimi pa probleme

ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot mbi situatën e rrugëve në akset që janë prekur nga moti i keq me reshje bore.

Sipas ARRSH-së, gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje shiu dhe dëbore në akset Korçë-Ersekë, Dardhë, në Kukës-Bushtricë, Kukës-Ura e Zapodit, në Valbonë.

ARRSH informoi se qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale pasi është punuar me pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

“Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, sidomos gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, thuhet në njoftimin për shtyp.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close