Cilat pije ”luftojnë” fryrjen e barkut?

ATSH/- Për të rifituar një bark pa ‘’kurriz’’, ndonjëherë nuk mjafton një dietë. Për të luftuar stomakun e fryrë, është gjithashtu e rëndësishme të keni një jetë aktive, të luani sport dhe të pini të paktën 1,5 litra ujë në ditë. Por nëse ënjtja mbetet ende, ka disa kura natyrale për t’u përdorur, shkruan faqja melarossa.it.

Për shembull, çaji jeshil është një aleat i shkëlqyer për të zbutur barkun. Në fakt, disa kërkime ndërkombëtare kanë studiuar efektet e tij të dobishme.

Falë fuqisë së tij antioksiduese (vepron kundër degjenerimit qelizor) është një pije që ndihmon në luftën kundër plakjes dhe gjithashtu ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit dhe luftimin e stomakut të fryrë.

Pini një ose dy filxhanë çaj jeshil në ditë, mundësisht pa sheqer.

Ilaçe natyrale për barkun e fryrë

Një tjetër aleat natyral për të shfryrë barkun është limoni, sepse ndihmon në përmirësimin e tretjes dhe eliminimin e yndyrës. Pini 1 ose 2 gota ujë me limon në ditë pas ngrënies.

Nëse dëshironi të kaloni një moment relaksi dhe mirëqenieje, ky është çaji bimor për ju. I pasur me shije të ëmbla frutash dhe mbështjellëse, do t’ju lërë me një amëz të ngrohtë, afatgjatë dhe të butë.

Suplemente ushqimore natyrale

Në natyrë ka shumë elementë, si pjalmi i bletëve, algat, të cilat mund t’ju japin një dorë kundër disa sëmundjeve apo mangësive.

Por të ushqyerit shëndetshëm mbetet mënyra e parë për të siguruar mirëqenien tuaj dhe të gjitha vitaminat dhe lëndët ushqyese që ju nevojiten. Megjithatë, në disa situata stresuese, suplementet natyrale mund të përfaqësojnë një shtesë të vlefshme.

Barku i fryrë: çajrat më të mirë bimor

Pirja e çajrave bimor është mënyra më e lehtë për të shijuar përfitimet e natyrës. Përveç bimëve të pasura me virtyte “shëruese”, çajrat bimorë në fakt përbëhen nga 90% ujë, ndaj janë një ndihmë e vlefshme për ata që ndjekin një dietë.

Çajrat bimor nuk përmbajnë kafeinë, kështu që mund të pihen gjatë gjithë ditës dhe shpesh janë një aleat i shkëlqyer për ata që nuk mund të pinë 2 litra ujë të rekomanduar në ditë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close