Abazi: VV-ja nuk ka ardhur në pushtet, për ta përsëritur PDK-në e LDK-në

Punësimi i mbi 100 personave në Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK) që supozohet se janë të afër me partinë në pushtet, Lëvizjen Vetëvendosje, ka ngjallur reagime në opinion publik.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kryetar i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë në Kuvendin e Kosovës, Haki Abazi, ka komentuar punësimet e fundit në disa institucione të vendit e në veçanti në KEK, ku pati reagime të ndryshme, duke i cilësuar ato si punësime të parregullta  nga partitë opozitare.

Deputeti Haki Abazi tha se duhet të presim punën e sistemit gjyqësor që ka filluar hetimet për punësimet në KEK. “Me sa shoh Prokuroria Themelore ka filluar hetimet dhe të presim punën e saj. Mund të ketë edhe votues të VV-së dhe ata kanë të drejtë të punësohen. Më herët ka ndodhur një diferencim 20 vjeçar të cilët nuk janë pajtuar me menaxhimin të ndërmarrjeve publike”, tha ai në një intervistë për RTK.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close