Ambasadori Hovenier:Kosova dhe Izraeli partnerë të ngushtë të SHBA-ve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier ka takuar sot ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Hovenier përmes një postimi në Twitter ka shkruar se është i lumtur të shoh sesi Izraeli dhe Kosova, të dyja partnere të afërta të SHBA-ve do të përfitojnë nga kjo marrëdhënie e lulëzuar.

“I gëzuar të takoj Tamar Ziv, ambasadoren e parë të Izraelit në Kosovë. Të ngazëllyer për të parë se si Izraeli dhe Kosova, të dy partnerë të ngushtë të SHBA-së me fuqi punëtore të reja, të ndryshme dhe me arsim të lartë, do të përfitojnë më tej nga kjo marrëdhënie e lulëzuar, me zhvillim të shpejtë dhe strategjik”, ka shkruar Hovenier.

Ndryshe Tamar Ziv i ka dorëzuar sot edhe zyrtarisht kredencialet presidentes së vendit, Vjosa Osmani.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close