Tërmet i fortë godet veriun e Shqipërisë

Veriu i Shqipërisë është tronditur në orët e para të mëngjesit të sotëm pasi lëkundje të forta janë ndier në Has, Bajram Curr, Kukës dhe të gjithë zonën përreth.

Sipas “EMSC”, epiqendra e tërmeti ishte Prizreni me magnitudë 4.2 Rihter dhe thellësi 2 km. Lëkundjet janë ndierë rreth orës 02:58 të mëngjesit të sotëm ndërsa deri në këto momente nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close