Denysenko: Rusia fillon ofensivën në Donbas

ATSH-DPA/ – Ofensiva e Rusisë në rajonin lindor të Donbasit ka filluar tashmë, deklaroi Vadym Denysenko, këshilltar i Ministrisë së Brendshëm të Ukrainës.

”Rusët po grumbullojnë forcat e tyre”, deklaroi ai.

”Sidoqoftë, nuk ka ende beteja të mëdha për të cilat është folur kaq shumë ditët e fundit. Por, në përgjithësi, mund të themi se ofensiva tashmë ka filluar”, shtoi Denysenko.

Denysenko raportoi shpërthime gjatë natës në rajonin e Dnipros dhe tha gjithashtu se ”bombardimet në Kharkiv, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, vazhdojnë”./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close