Shaip Kamberi pas shkarkimit të Sinanit: Kundërshtarët politikë humbën gjithçka

Sot është shkarkuar kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani.

E në lidhje me këtë shkarkim ka reaguar edhe kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, ku tha se ish-kryetarja Sinani nuk është ajo që ka humbur, por kundërshtarët e saj politikë, të cilët humbën edhe nderin, transmeton Zeri.info.

Këshilltarët e Kuvendit Komunal, me 20 vota pro, shkarkuan nga posti Sinanin.

Ardita Sinani ishte zgjedhur kryetare e Preshevës në maj të vitit 2021, pas një marrëveshjeje për koalicion midis PVD-së, PDSH-së dhe LR-së.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close