Kurti i bën thirrje Serbisë që të distancohet nga sulmet terroriste

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se sulmi ndaj policisë, nuk do t“i pengojë në luftën për të mbrojtur shtetin ligjor kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në të gjithë territorin e Republikës.

Kryeministri Kurti i ka bërë thirrje Serbisë që të dënojë dhe distancohet nga sulmet e dhunshme terroriste ndaj policisë së Kosovës .

Ai ka shkruar se për tri ditë radhazi policët e Kosovës janë sulmuar në pikën kufitare me Serbinë.

“Dje dhe sot herët, një breshër plumbash dhe një granatë dore u hodhën drejt policisë sonë. Burimet tona e kanë identifikuar sulmin e djeshëm si të ardhur nga Serbia”, ka shkuar Kurti në Twiter.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close