Presidenca: Serbia po synon destabilizimin e Kosovës

Shefi i stafit të presidencës së Kosovës, Blerim Vela, ka thënë se sulmet ndaj zyrtarëve të Policisë së Kosovës në veri janë tentativa të Serbisë dhe strukturave të saj siç i ka quajtur “kriminale” për ta destabilizuar situatën e sigurisë dhe atë politike në vend.

Vela përmes një postimi në Twitter ka thënë se pavarësisht kësaj, shteti i së drejtës do të mbizotërojë.

“Ditët e fundit, Serbia dhe strukturat e saj kriminale kryen disa sulme që synonin Policinë e Kosovës në veri. Këto veprime të shoqëruara me tentativa dezinformuese synojnë të destabilizojnë situatën e sigurisë dhe atë politike në Kosovë. Ata do të dështojnë, shteti i së drejtës do të mbizotërojë”, ka shkruar Vela në Twitter.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close