Shumë arsye shëndetsore për të konsumuar merlucin

Proshuta mund të jetë simbol i Pashkëve, por merluci shënon të Premten e Mirë. Përgatitet në shumë familje dhe kjo delikatesë nga Atlantiku Verior është e pasur me lëndë ushqyese. Merluci mund të peshojë deri në 200 kilogramë dhe të jetojë deri në 20 vjet. Për shkak të mbipeshkimit, ai tani mbrohet nga rregulloret e peshkimit që synojnë rritjen e popullsisë së tij, ndërkohë që ju lejohet ta kapni atë.

Ku me fillue? Kjo ëmbëlsirë përmban shumë vitamina, minerale dhe yndyrna të shëndetshme. Është i pasur me vitaminë B12, e cila është e rëndësishme për shëndetin e sistemit nervor dhe të qarkullimit të gjakut. Vitamina B12 gjithashtu parandalon aneminë duke i mbajtur qelizat e kuqe të gjakut në gjendje të mirë.

E ul kolesterolin

Merluci, si shumë lloje peshqish, është i pasur me acide yndyrore omega-3. Trupi ynë ka nevojë për këto yndyrna thelbësore, por nuk mund t’i prodhojë ato, prandaj është e rëndësishme t’i hamë ato. Marrja e mjaftueshme e acideve yndyrore omega-3 mund të ndihmojë në uljen e triglicerideve, një lloj kolesteroli jo të shëndetshëm.

Mban presionin e gjakut nën kontroll

Studimet kanë treguar se konsumimi i acideve yndyrore omega-3 mund të ulë presionin e gjakut si dhe rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Përveç kësaj, marrja e rregullt e acideve yndyrore omega-3 është më e mirë për të kontrolluar presionin e gjakut sesa për të reduktuar marrjen e kripës.

Redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Ngrënia shumë e peshkut është treguar se zvogëlon vdekshmërinë nga sëmundjet koronare të zemrës deri në 30 për qind. Konsumimi i peshkut si merluci të paktën një herë në javë zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru. Dhe kjo për shkak të acideve yndyrore omega-3.

Një studim i kryer nga ekspertë të Harvardit thotë se marrja e peshkut kontribuon në përmirësimin e vetive elektrike të qelizave të zemrës dhe gjithashtu mbron nga ritmet jonormale të zemrës.

Me të gjitha përfitimet që ka peshku, ndoshta është më e rëndësishme të përmirësoni shpejt shëndetin tuaj. Një studim i kryer te pacientët që konsumonin vaj peshku tregoi një përmirësim të funksionit të zemrës në vetëm dy javë.

Përmirëson funksionimin e trurit

Nëse jeni duke kërkuar për ushqime që do ta mbajnë trurin tuaj në formë, zgjidhni merlucin. Konsumimi i peshkut dy deri në tre herë në ditë për një javë do të siguronte 380 miligramë EPA dhe DHA në ditë (acidet yndyrore omega-3).

Në një studim të botuar në revistën Neuron, studiuesit nga Universiteti i Kalifornisë zbuluan se një dietë e pasur me acide yndyrore DHA redukton ndikimin e gjeneve që lidhen me zhvillimin e sëmundjes Alzheimer. Gjithashtu, nivelet normale të folatit dhe vitaminës B12 në gjak lidhen me nivele të reduktuara të demencës ose dëmtime të tjera njohëse. Të gjitha këto përfitime gjenden në merluc.

Mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit

Merluci ka një efekt tjetër të mrekullueshëm. Gjegjësisht, ushqimet e pasura me acide yndyrore omega-3 mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të kancerit të zorrës së trashë, dhe merluci është i pasur me këto lëndë ushqyese të rëndësishme. Konsumimi ditor i vajit të peshkut mund të ndihmojë në ngadalësimin e përhapjes së kancerit të zorrës së trashë në fazat e hershme të sëmundjes, por rekomandohet që të konsultoheni me një mjek përpara se të merrni suplemente dietike.

Vlerat ushqyese

Merluci është një burim i proteinave me pak yndyrë, gjë që e bën atë një zgjedhje të shkëlqyer për njerëzit që duan të reduktojnë marrjen e yndyrës dhe të përmirësojnë shëndetin e zemrës. Ai përmban një sasi të konsiderueshme të jodit, i cili është një mineral i rëndësishëm për punën e gjëndrës tiroide dhe e ndihmon atë në rregullimin e hormoneve.

Konsumimi i mjaftueshëm i jodit mund të ndihmojë në parandalimin e problemeve të tilla si gusha dhe simptomat e hipotiroidizmit.

Për më tepër, merluci është një burim i shkëlqyeshëm i:

Vitaminës B12
Niacinës
Fosforit
Selenit
Acideve yndyrore omega-3
Jodit

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close