447 raste aktive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 447.

“Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.295, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,138 persona. Në 24 orët e fundit janë dhënë 54 doza të vaksinës kundër COVID-19”, njofton MSH.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.824.629 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.459 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, kurse janë dhënë 100.926 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close