Reagon Haradinaj: Kam punuar për sundimin e ligjit dhe demokracinë

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar rreth publikimit të raportit nga Freedom House, në të cilin thuhet se Haradinaj dhe ish-presidenti Hashim Thaçi, ishin të përfshirë në korrupsion dhe krim të organizuar.

Haradinaj në faqen e tij në facebook ka shkruar se ka punuar për sundimin e ligjit dhe demokracinë.

“Dua të ju siguroj se edhe si Kryeministër por edhe tash, kam punuar dhe vazhdoj të punoj për sundimin e ligjit dhe demokracinë e po ashtu do të vazhdojë t’i bëj opozitë Qeverisë së tanishme”, ka shkruar Haradinaj në Facebook .

Ai shkruan se do të jetë në krye të detyrës, që kësaj Qeverie t’i bëjë opozitë duke i treguar popullit për gabimet e saj në qeverisje.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close