Tërmet në Bosnje, ndjehet edhe në Kosovë

Një tërmet është ndjerë në Kosovë rreth orës 23:00 të premten.

Epiqendra e këtij tërmeti, që  është ndjerë  edhe te vendet e tjera të rajonit, është regjistruar në Bosnjë dhe Hercegovinë, konkretisht 15 kilometra  në  vendbanimin Stolc.

Sipas  faqes Earthquick, ky tërmet kishte magnitudë  prej 5.8 shkallët të Rihterit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close