Boks-Sonte supermeçi Fury-Whyte

Supermeçi i dy boksierëve të mëdhenj në boksin profesionist vjen sonte ekskluzivisht në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

Tyson Fury-Dillain Wyhte do të ngjitën sonte në ringun e ‘nxehtë’ të Londrës, në një duel që parashikohet të jetë i zjarrtë.

Ky meç që po zgjon kërshërinë e miliona njerëz në planet, do të transmetohet live në shtëpinë më të madhe mediale në vendin tonë, RTK.

Duelit Fury-Wyhte do t’i paraprijë emisioni special me analistët Artan Vërbica dhe Kreshnik Shala, emision që nis në orën 21:00, derisa superdueli i mbrëmjes mes Fury-Wyhte vjen në orën 23:00 me komentim të Artan Muhaxhirit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close