DASH: Sulmet e pajustifikuara ndaj Kim, s’përfaqësojnë popullin shqiptar

ATSH/- Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në lidhje me deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha, bërë ndaj ambasadores së SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim.

Sipas DASH, sulmet ndaj diplomates janë të pajustifikuara dhe nuk përfaqësojnë popullin shqiptar.

Në reagimin e Departamentit thuhet se ata persona që përfshihen në korrupsion ose minojnë demokracinë duhet të mbajnë përgjegjësi.

“Sulmet e pajustifikuara ndaj Ambasadores të SHBA në Tiranë, përfaqësueses personale të Presidentit të Shteteve të Bashkuara, nuk përfaqësojnë popullin shqiptar. Ata që përfshihen në korrupsion ose minojnë demokracinë duhet dhe do të mbajnë përgjegjësi”, thuhet në përgjigjen për Top News.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close