Kryeministri Kurti uron Macron: Fitore e shpresës mbi frikën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka uruar Emmanuel Macron me rastin e rizgjedhjes në postin e presidentit të Francës.

Kurti në një postim në Twitter ka shkruar se fitorja e Macron është një shpresë mbi frikën dhe një shans i ri për Francën që të ndihmojë të bashkojë Evropën në paqe, demokraci dhe solidaritet.

“Pres që të vazhdojmë bashkëpunimin tonë dhe të promovojmë vlerat tona të përbashkëta”, ka shkruar Kurti.

Më herët, Macron ka marrë urime edhe nga presidentja Vjosa Osmani.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close