Kryetari i Kuvendit Konjufca në Mejë: Drejtësia nuk ka shkuar në vend

Në Ditën e Personave të Pagjetur, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga deputetë të Kuvendit, ministra dhe anëtarë të Komisionit Qeveritar për të Pagjeturit, kanë bërë homazhe e nderime në Mejë të Gjakovës, në vendin ku ka ndodhur masakra më e madhe në Kosovë.

Konjufca tha se edhe pas 23 vjetëve drejtësia nuk është shkuar në vend përdserisa nuk janë gjetur trupat e rreth 1600 personave. Nderime e homazhe bënë edhe liderët e partive politike, përfshirë këtu, kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku, atë të AAK-së, Ramush Haradinaj, të PDK-së, Memli Krasniqi etj.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close