Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot pritet të ketë luhatje në parametrat meteorologjik duke krijuar mundësi për riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius.

Qytetet me temperaturat më të larta do të jenë Gjakova e Prizreni me nga 20 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close