Chollet: SHBA e vendosur për sovranitetin dhe integritetin e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë takimi të tij në SHBA është takuar edhe me Këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Chollet, përmes një postimi në Twitter, bëri të ditur se ndër të tjera gjatë këtij takimi me kryeministrin Kurti, është diskutuar për prioritetet e përbashkëta si dhe të ardhmen evropiane të Kosovës është përparimi në dialogun Kosovë-Serbi.

“Më vjen mirë qe e takova dje kryeministrin e Kosovës Kurti për të diskutuar prioritetet e përbashkëta, duke përfshirë përparimin në Dialogun Kosovë-Serbi, çelësi për të ardhmen evropiane të Kosovës. E falënderova atë për pritjen e afganëve dhe ritheksova përkushtimin e vendosur të SHBA-së për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës”, ka shkruar Chollet.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close