6 ushqime kundër kancerit që duhet të jenë të pranishme në kuzhinën tuaj

Ka disa ushqime që janë të pasura me antioksidantë që luftojnë kancerin dhe mund të ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve. Më poshtë do të zbuloni gjashtë ushqime që luftojnë kancerin dhe që duhet t’i keni gjithmonë në dollapin e kuzhinës, frigoriferin apo ngrirjen.

 

Farat Chia

Janë të pasura me proteina, shumë të shijshme dhe përmbajnë shumë antioksidantë, si kuercetin, kampferol dhe acid klorogjenik, të cilët lidhen me parandalimin e kancerit të mushkërive dhe prostatës. Farat Chia janë gjithashtu të pasura me fibra, të cilat ndihmojnë në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë.

Rrushi i kuq

Resveratroli i vlefshëm nuk gjendet vetëm në verën e kuqe. Është një nga përbërësit më të studiuar që vepron kundër kancerit, duke frenuar kancerogjenezën.

Lëkurat e rrushit të kuq janë të pasura me resveratrol. Rrushi i kuq dhe i purpurt përmbajnë gjithashtu antocianina dhe katekina, dy antioksidantë shumë të fuqishëm.

Arra

Arrat përmbajnë pothuajse dy herë më shumë antioksidantë se arrat e tjera. Ato përmbajnë sasi shumë të larta të acidit alfa-linolenik, një acid thelbësor që është lidhur me një rrezik të reduktuar të kancerit të zorrës së trashë. Polifenolet që përmbajnë ndihmojnë në parandalimin e kancerit të prostatës. Është gjithashtu interesante se pjekja e tyre e bën më të lehtë që trupi të thithë lëndët ushqyese të tyre.

Angjinarja

Polifenolet në angjinare shkaktojnë vdekjen e qelizave të kancerit të gjirit dhe rektalit. Edhe pse nuk janë kurë për këto lloje kanceri, fitokimikatet që përmbajnë parandalojnë rritjen e qelizave kancerogjene. Angjinaret janë gjithashtu një burim i mirë i acidit folik, një vitaminë e rëndësishme e kompleksit B, e lidhur me një rrezik të reduktuar të kancerit të mushkërive.

Boronica

Janë të pasura me antocianina, flavonoidet që u japin ngjyrën e kuqe karakteristike. Anthocyanins janë antioksidantë të fuqishëm dhe kanë qenë të lidhura me frenimin e llojeve të ndryshme të kancerit. Krahasuar me mbi 20 fruta dhe perime të tjera ato kanë “kapacitetin total antioksidant” më të lartë.

Lakrat e Brukselit

Indolet (sulfidet) dhe izotiocianatet, molekula që gjenden në perimet krucifere, pengojnë formimin e tumoreve në fshikëz, gjoks, rektum, mëlçi dhe mushkëri. Ngrënia e më shumë perimeve krucifere është lidhur me një rrezik të reduktuar të kancerit të prostatës, mushkërive dhe gjirit. Lakrat e Brukselit janë gjithashtu një burim i shkëlqyer i vitaminave C dhe K.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close