Kreu i shërbimit të inteligjencës ushtarake ukrainase,Budanov: lufta me Rusinë “po shkon aq mirë sa ….”

 Kreu i shërbimit të inteligjencës ushtarake ukrainase thotë se lufta me Rusinë “po shkon aq mirë sa do të arrijë një pikë kthese nga mesi i gushtit dhe do të përfundojë deri në fund të vitit”.

Në një intervistë për Sky News, gjeneralmajor Kyrylo Budanov tha gjithashtu se “një grusht shteti tashmë është duke u zhvilluar në Rusi për të rrëzuar Vladimir Putinin dhe se lideri rus është i sëmurë rëndë nga kanceri”./LSh

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close