Moti sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15 deri në 50 kilometra në orë.

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të lëvizin prej 12 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26 gradë Celsius.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close