Erdogan: Nuk do të heqim dorë nga Rusia

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se Turqia nuk mund të lë Rusinë.
“Turqia nuk mund të heqë dorë nga Rusia dhe gazi rus. Turqia nuk mund të refuzojë Rusinë, gazin rus, kjo është një çështje strategjike,” citohet të ketë thënë Erdogan ,përcjell Veçernje Novosti.

Erdogan përsëriti edhe një herë se nuk do të mbështeste hyrjen e Suedisë dhe Finlandës në NATO. “NATO është një organizatë sigurie. Ne nuk mund të kuptojmë praninë e organizatave terroriste në atë organizatë,” tha Erdogan sot gjatë një fjalimi para studentëve në bibliotekën presidenciale në Ankara./LSh

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close