Moti sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Temperaturat gjatë këtyre ditëve do të pësojnë rënie të lehtë.

Nga e marta paraqitet një situatë e motit relativisht më stabile, kryesisht me diell.

Cilësia e ajrit do të jetë kryesisht në vlera të pranueshme dhe të mira, derisa indeksi i rrezeve UV ditën e shtunë do të jetë më i lartë, ndaj edhe preferohet që orëve të mesditës të mos qëndrojmë gjatë në rreze të diellit.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 10C e 14C, ndërsa maksimalet nga 30C zbresin në 25C ditën e hënë, e deri të mërkurën shënojnë rritje deri në 31C e 32C.

Era frynë e lehtë dhe mesatare nga veriu e verilindja 5-11m/s, e nga dita e hënë nga perëndimi e jugperëndimi.

Shtypja atmosferike me një tendencë të rënies përreth vlerave normale.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close