Tifozët e Feyenoord e bëjnë për spital një shtetas shqiptar

Shënohet dhe incidenti i parë nga tifozët e ardhur në Tiranë për të parë finalen e Conference League. Tifozët holandez të Feyenoord-it në gjendje të dehur janë zënë me një shtetas shqiptar duke e dëmtuar atë fizikisht.

Disa tifozë holandez në gjendje të dehur janë konfliktuar me shtetasin shqiptar A. G., 45 vjeç, i cili është dërguar në spital.

45-vjeçari ndodhet  nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Për ngjarjen policia shoqëroi 8 shtetas holandezë.

Grupi hetimor po punon sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close