Moti në Kosovë

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 22-30 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon të mbetet në vlerat e rrezikut, andaj këshillat e IKSHP mbeten në fuqi

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close