Dy të miturit, që humbën jetën në Liqenin e Prushit, janë vëllëzër

Dy të miturit, që humbën jetën tragjikisht në Liqenin e Prushit, si pasojë e mbytjes, mësohet se janë vëllezër, përkatësisht M. T., 14 vjeç dhe K. T., 10 vjeç

Ata ishin futur në liqen së bashku me 4 shokë të tjerë. Në fillim ka ngelur njëri prej vëllezërve brenda ujit, ndërsa tjetri është kthye për ta shpëtuar. Por fatkeqsisht u mbytën të dy.

Pak më parë polumbarët bënë të mundur dhe nxjerrjen e trupave të tyre të pajetë nga ujërat e liqenit. Grupi hetimor pritet të zbardhë dhe dinamikën e kësaj ngjarjeje.

Njoftimi i plotë i policisë

Tiranë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak, i cili bënte fjalë për mbytjen e dy të miturve, në liqenin e Prushit, ju informojmë se:

Si rezultat i kërkimeve të kryera nga Polumbarët e Reneas u bë e mundur gjetja e trupave të pajetë të miturve M. T., 14 vjeç dhe K. T., 10 vjeç (vëllezër).

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close