Real Madrid fiton finalen e Champions League

Real Madrid ia ka dalë ta vendosë edhe një Kupë të Champions League në vitrinën e vet. Në ndeshjen finale të zhvilluar natën e të shtunës madrilenët kanë triumfuar ndaj anglezëve të Liverpool.

Për fitoren e madhe ka mjaftuar vetëm një gol. Ka qenë minuta e 58-të kur Vinicius Junior e ka dërguar topin e rrjetë.
Vetëm një minutë më parë, futbollistët  e Liverpool kanë kërkuar penallti.
Në pjesën e parë moment i diskutueshëm ka qenë një gol i Karim Benzema i anuluar nga VAR. Gjatë kësaj pjesëloje Liverpool tregoi futboll më të mirë, kur me anë të Salah dhe Mane ka rrezikuar tri herë portën e Real Madridit.
Real Madrid tashmë është fitues i katërmbëdhjetëfishtë i Champions League, më shumë se çdo klub tjetër.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close