Konjufca sot vizitë zyrtare në Greqi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca,të mërkurën do ta vizitoj Greqinë me ç’rast do të ketë takime të ndryshme me Komisionet Parlamentare Greke.

RTKlive ka siguruar agjendën e Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Sipas kësaj agjende, fillimisht Konjufca do të marrë pjesë në një mbledhje të Komisionit të Përgjithshëm për Ekonomi, infrastrukturë dhe Energji.

Më pas ai do të ketë mbledhje edhe me Komisionin e Përgjithshëm Zhvillim Social si dhe me Komisionin e përgjithshëm dhe Drejtësi e Çështje të Brendshme dhe Bashkëpunim në fushën e Sigurisë.

Ai do të ketë edhe takime të tjera me zyrtarë të lartë të shtetit grek.

Ndryshe Greqia është njëra nga pesë shtetet e BE-së që nuk e ka njohur Kosovën.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close