Arrestohet një serb, dyshohet për krime lufte

Policia e Kosovës ka njoftuar të premten se ka arrestuar një të dyshuari për krime lufte në Kosovë.

I njëjti  është dërguar në mbajtje.

“Pas një pune hetimore të kryer nga njësia e Hetimeve të Krimeve të Luftës është identifikuar dhe arrestuar i kërkuari mashkull serb për krime lufte të kryera ndaj popullatës civile në Kosovë në periudhën gjatë viteve 1998-1999”, deklaron policia.

“I njëjti me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia deklaron se prangosja e tij është bërë në fshatin Gurakoc të Istogut.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close