Sefer Seferi kampion bote në boks në kategorinë UBO

Boksieri shqiptar Sefer Seferi është shpallur kampion i botës në boks në peshën e kryqëzuar UBO, pasi mposhti rivalin nga Republika e Çekisë, Roman Kracik.

Seferi e filloi furishëm luftën dhe triumfoi me nokaut në raundin e tretë, derisa kjo ishtë lufta e tij e parë që nga viti 2020.

Për këtë sukses të madh seferi ka falenderuar familjen dhe fansat e tij për mbështetjen e dhënë.

“Përshëndetje miq, faleminderit shumë për të gjithë mbështetjen tuaj natën e kaluar. Pa fansat dhe familjen, asgjë nuk ia vlen të luftosh”, ka shkruar Seferi në profilin e tij në “Facebook”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close