Komisioni i Posaçëm i Reformës në Drejtësi miratoi draftin

komisioni-posacem-ad-hoc-reforma-ne-drejtesi-696x431-609x360-4-338x200TIRANE 21 Korirk/ATSH/ Komisioni i Posaçëm Ad-Hoc për Reformën në Drejtësi voton unanimisht draftin për reformën në drejtësi.

Pas më shumë se 3 orësh bisedime mes palëve konfirmohet se drafti është gati dhe se do të kalojë për miratim në seancën plenare të Kuvendit.

Reforma pritet të miratohet nga 140 deputetët e Kuvendit. Ndërsa në këto momente ka mbërritur në Kuvend edhe kryetari i PD-së Lulzim Basha i cili do të mbajë një fjalë.

Para hyrjes në sallën e seancës plenare, Basha uroi gjithë shqiptarët për arritjen e marrëveshjes. “Eshtë fitore e gjithë shqiptarëve” tha ai.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close