Blinken i kërkon Kinës të dënojë agresionin rus në Ukrainë

ATSH-AFP/ – Sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Antony Blinken i ka bërë thirrje Kinës që të dënojë agresionin rus në Ukrainë, tha ai pas takimit në ishullin indonezian të Balit me homologun e tij kinez Wang Yi.

”Kjo është me të vërtetë koha kur ne të gjithë duhet të ngrihemi, siç kanë bërë njëra pas tjetrës vendet e G20-ës për të dënuar agresionin dhe për të kërkuar, ndër të tjera, që Rusia të lejojë aksesin në ushqimin e bllokuar në Ukrainë”, tha Blinken.

”Ne nuk po shohim asnjë shenjë bashkëpunimi nga Rusia”, deklaroi Blinken./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close