Fillojnë manovra Ruse në Detin e Zi

Flota Ruse në Detin e zi do të mbajë nga 11 deri më 13 gusht,ushtrime kundër sabotimeve nënujore,njoftojnë ata nga ministria e mbrojtjes.

Russian-fleet-en-route-to-Syria

“do të kryhen veprime mbrojtse në zmbrapsje të sulmeve të sabotuesve nënujor nga deti në bazën e detit të zi”,thuhet në njoftim të cilën e transmeton agjensia TASS.
Manovrat do të mbahen nën komanden e kryesuesit kryesor të marinës Ruse Vladimir Korolov.
E tërë kjo vjen pas akuzave të Putinit që bëri dje në llogari të Ukrainës,se kinse ajo po përdorë taktika terroriste në tentimin për të provokuar konflikt dhe destabilizim të Krimeas.
Dhe se “forcat Ruse i kanë zmbrapsur dy tentime të saboterve të armatosur ukrainas për të dëpërtuar në gadishull”

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close