Veshjet me katrore, preferenca e sezonit vjeshtë-dimër 2016

TIRANË, 15 Shtator/ATSH/.- Kuadratet e të gjitha ngjyrave dhe dimensioneve kanë pushtuar pasarelat e modës së Vjeshtë-Dimër 2016, që edhe njëherë konfirmohen tendenca e sezonit.

2016-15-9-10-54-08

Nga pulovrat tek palltot , duke kaluar te fustanet, fundet dhe këmishat: kemi seleksionuar veshjet “must have”, ndaj të cilave nuk mund të heqim dorë në muajt e ardhshëm të ftohtë.

Moda nuk ikën asnjëherë për veshjet me kuadrata. Në stilin country , nëse këto veshje janë pjesë e garderobës tuaj, do t’ju bëjnë të dukeni fashion, nëse do të bëni kombinimin duhur.

Ja disa ide kombinimi të veshjeve me kuadrate:

Fustani me kuadrate: me këtë veshje ju do të dukeni si një vajzë shkolle. Ju mund ta kombinoni atë me një xhaketë të zezë, geta të zeza dhe çizme me të njëjtën ngjyrë.

Pantallona me kuadrate: një veshje që ju tregon elegante. Mund të vishen me çizme të zeza, një bluzë të bardhë dhe disa aksesore ari.

Fund me kuadrate: ju mund të vishni një fund të bardhë me kuadrate të zinj të kombinuar me një pulovër./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close