(Jo zyrtare)-Albin Kurti ma i votuari nga liderët e nominuar dhe jo të nominuar,për kryeminister

Zëdhënësi i KQZ-se Valmir Elezi ka konfirmuar se numërimi i votave me kusht ka përfunduar dhe se pritet që neser të dalë me rezultatet përfundimtare.

Sipas informatave jo zyrtare ,kandidati për kryeminister i Vetëvendosjes Albin Kurti ka fituar 136.625 vota,dhe del se asht ma i votuar se lideri i PDK-se Kadri Veseli për të cilin kanë votuar 125 866 votues.Pason kandidati i koalicionit LDK-AKR-Alternativa ,Abdullah Hoti me 112.882 vota.
Perderisa lideri i AAK-se dhe i nominuar i koalicionit PAN për kryeminister Ramush Haradinaj,ka marrë 98.458 vota.Fatmir Limaj I NISMA-as ,subjekti i të cilit ishte në koalicin parazgjedhor me PAN-in ka marrë 30.289 vota.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close