S’kishte një konferencë shtypi pas takimit Haradinaj -Mogherini

Pas takimit delegacionit të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj me delegacionin e Bashkimit Evropian të udhëhequr nga Federica Mogherini.nuk ka pasur konferencë për shtyp.

Ende nuk dihet arsyet e anulimit të kësaj konference.

Në orarin e Komisionit Europian ka qenë e paraparë që takimi të zhvillohet rreth orës 15:00. Pastaj është shtyrë për në orën 15:30 dhe tani në faqen zyrtare nuk figuron se do të zhvillohet kjo konferencë.

RTK e ka konfirmuar anulimin e konferencës së përbashkët të Haradinajt me Mogherinin e Hahnin.

Burime të pakonfirmuara kanë folur për tensione gjatë takimit, shkaku i taksës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close