Tensione në mes Rusisë dhe Ukrainës .Rusia dërgon fregatë në drejtim të detit Azov

Rusia ka vazhduar provokimet përmes “lojërave ” luftarake duke dërguar fregatë raketash në drejtim të detit Azov nga Krimea.

Fregata është parë një milje e gjysmë nga brigjet e Krimesë, në zonën e Feodosiya, e në anije mund të shihet helikopteri , thotë i njëjti burim.

Tensionet janë të larta në atë zonë pasi Rusia kapi tre anije të marinës ukrainase më 25 nëntor në ngushticën Kerch dhe arrestoi ekuipazhin e tyre.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close