Gjoks pule,qepë,limon…

Përbërësit:

4 Gjoks pule
30 ml vaj ulliri
1 qepë
kripë dhe piper i zi
1 lugë e vogël piper i kuq
250 ml lëng pule
4 thelpinj hudhre
150 ml ajkë për gatim
2 lugë gjelle magdanoz i grirë imët
1 lugë gjelle niseshte
1/2 limon
3-4 lugë gjelle lëng limoni.

Udhëzimet:

Në një tigan hidheni vajin dhe skuqini gjokset e pulës nga të dyja anët, me zjarr të fortë. Largojini nga zjarri e lërini mënjanë në një pjatë.

Skuqeni qepën derisa të bëhet transparente, shtoni hudhrën dhe piperin e kuq.

Përziejini me shpejtësi me lugë druri e rregullojini me kripë e piper.

Mishin vendoseni sërish në tigan bashkë me lëngun e limonit dhe lëngun e pulës.

Lërini në zjarr për 10 minuta me kapak gjysmë të mbyllur dhe më pas hiqeni kapaun, në mënyrë që salca e krijuar të trashet.

Shtoni ajkën, magdanozin dhe vendosini nga një fetë limoni mbi secilin gjoks të pulës.

Lëreni tiganin edhe për 5 minuta të tjerë në zjarr të ngadalshëm.

Nëse dëshironi një salcë të trashë, tretni niseshtenë me pak ujë të ftohtë, shtojeni në tigan dhe pas 2 minutash hiqeni nga zjarri.

Shërbejeni me oriz ose sipas dëshirës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close