Sonte Messi vs Shaqiri

Një duel tejet interesant do të zhvillohet sonte në Ligue 1 të Francës. Lideri aktual, Paris Saint-Germain do ta presë në “Parc des Princes” Lyonin e papërshtatshëm. Pas pesë xhirove, PSG-ja i ka të gjitha fitore dhe këtë ecuri synon ta…

Si u krijua Bullgaria nga bullgarët turq? (1 )

shkruan Fahri Xharra Asparuh was ruler of a Bulgar tribe in the second half of the 7th century and is credited with establishment of the First Bulgarian Empire in 681. He is the most famous Bulgar ruler. Nëse një komb do e mallkojë…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close