Browsing Category

Aktuale/Nacionale

​22 vjet nga themelimi i TMK-së

Sot bëhen 22 vjet nga themelimi i TMK-së, ku sipas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë, ishte paraparë çarmatimi i ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe transformimi i saj në Trupat Mbrojtëse të…

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas institutit, vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. “Temperaturat minimale do të lëvizin…

Targat e përkohshme ende në qarkullim

Nga 15 shtatori ka skaduar marrëveshja e Brukselit mes Kosovës e Serbisë që i lejonte serbët të qarkullonin lirshëm me veturat e tyre nëpër territorin e Kosovës me targa të Serbisë. Ato pritet të zëvendësohen me tabela të përkohshme sapo…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close