Browsing Category

Fokus

Vonesat e asfaltimit prodhuan rrugë të dobëta !

Në shumë raste, ndërtimi i rrugëve në Kosovë është proces që stërzgjatet me vite dhe që në fund nuk i përafrohet projektit fillestar. Kjo gjetje rezulton në një raport të Zyrës Kombëtare të Auditimit, zyrë kjo që ka audituar 11 projekte…

Dështimet e BE për mbrojtjen e gazetarëve

Vrasja e gazetarëve në vendet e BE është shpeshtuar vitet e fundit. Tani Brukseli po përpiqet të vendosë kornizat për një mbrojtje më të mirë, por shumë gjëra janë vonuar, mendon Barbara Wesel. Rastet më të njohura të gazetarëve të vrarë…

Escobar: Të arrihet kompromis për të pagjeturit

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Shtetet e Bashkuara kanë besim që i dërguari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak do të arrijë synimin e…

Basha për Berishën: Nuk ka kthim pas

“Nuk ka kthim pas!”. Kjo ka qenë kjo përgjigja që Lulzim Basha i ka kthyer Sali Berishës, i cili nisi betejën pa kthim për largimin e tij si kryetar i demokratëve. Përpara mediave kryedemokrati ripërsëriti qëndrimin se nuk ka ndërmend të…

Facebook shuan llogaritë e “Querdenker”

Gjiganti i internetit në SHBA i ka vënë qëllim vetes të heqë nga platformat e veta rrjetet "e dëmshme". Kompania bllokoi një sërë llogarish të hapura në kohën e pandemisë së koronavirusit të lëvizjes "Querdenken". Facebook-u sipas të…

Gjukanoviqi në Kroaci,mesazh për Beogradin zyrtar

Presidenti i Malit të Zi,Milo Gjukanoviq sot ka arritur në vizitë zyrtare në Kroaci,ku ai është pritur nga presidenti kroat Zoran Milanoviq. Siç njoftojnë mediat kroate ,kjo vizitë do të ndodhte ashtu ashtu ,në një kohë të mavonshme,por…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close