Browsing Category

Kulturë & Art

Puka,përgatitet për sezonin turistik

ATSH/ Kryeministri Edi Rama përcolli sot pamje nga puna që po kryhet në Pukë për përgatitjen e sezonit turistik. “Mirëmëngjes dhe nga Puka që tanimë e ka pjesë të punës së vitit përgatitjen për sezonin turistik, ju uroj një të diel të…

Ukraina fiton ‘Eurovizionin 2022’

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky uroi “Kalush Orchestra” për fitoren e tyre në Eurovizion. “Trimëria jonë po i bën përshtypje botës”, deklaroi Zelensky, vendi i të cilit ndodhet në luftë me Rusinë. “Muzika jonë po pushton Evropën!”…

Margariti: Butrinti nuk jepet me koncesion

ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti deklaroi sot se “për Butrintin nuk ka asnjë marrëveshje sekrete, nuk po jepet me koncesion dhe nuk ka asnjë tjetërsim të pasurisë kombëtare”. Në fjalën e saj në Komisionin për Çështjet ligjore,…

Fluks turistësh në Gjirokastër

ATSH/ Turistët vendas e të huaj po gjallërojnë kalldrëmet e gurta të qytetit të Gjirokastrës, ku qendra muzeale mbetet si përherë destinacioni fillestar, pasi pothuajse të gjithë e nisin vizitën nga kalaja e qytetit. Kryetari i bashkisë së…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close