Browsing Category

Nga kuzhina

Lazanjë pule me këpurdha

Mund ta përgatitni si një drekë tipike, që po ashtu mund të jetë starter në forma të ndryshme. Me mish pule të freskët nga Perutnina Ptuj dhe Këpurdha porcini. Koha: 90 minuta Vështirësia: Sfidë kulinare Tipi: Pjata kryesore Përbërësit:…

Biskota krokante me vanilje

Biskotat krokante me vanilje shkojnë mirë me kafe ose çaj. Përbërësit: një filxhan me 1 dl sheqer 120 g miell 1 qese sheqer vanilje 2 lugë çaji pluhur pjekjeje 50 g gjalpë 1/2 dl vaj Përgatitja: Ndizeni furrën në 125 gradë.…

Arsyet pse është mirë të hahet lakër turshi

Lakra turshi është një burim i shumë vitaminave dhe një pjatë e shkëlqyer shtesë për pothuajse të gjitha gatimet "dimërore". Përveçse është e ulët në kalori (dhe numëron rreth 30 kalori për filxhan), ajo gjithashtu përmban lëndë ushqyese…

Oriz i skuqur me perime

Orizi i skuqur plotëson të gjitha nevojat për një vakt të shpejtë e të shijshëm në një ditë të lodhshme të javës. Ai kërkon pak kohë përgatitjeje por ofron shumë shije dhe kënaqësi në tryezë. Në këtë artikull do të mësoni si të gatuani…

Byrek me brumë të gatuar me tri lloje djathi

Gatuhet shumë lehtë, mjafton të përzieni brumin dhe ta zieni për një minutë në ujë të vluar, më pas ta kaloni për një minutë në ujë të ftohtë. Më pas e mbushni me djathë dhe do të keni byrekun më të shijshëm që keni ngrënë deri tani.…

Biskota të kripura shtëpie

Ndërsa janë të ngrohta, janë edhe të buta, si disa ëmbëlsira, por me kalimin e kohës bëhen gjithnjë e më krokante si biskota. Përbërësit: – 170 g miell spelte; – 100 g miell thekre; – 1 vezë; – 80 ml vaj; – 150 ml jogurt (ose kefir); – 1…

I vdes ”babai” tiramisusë

ATSH-MIA/ – Hotelieri nga Italia, Ado Kampeol, të cilin media e ka konsideruar si ”babai” i tiramisusë, vdiq në moshën 93-vjeçare. Kampeol ishte pronar i restorantit ”Alle Beccherie”, në veri të Italisë, ku ai dhe bashkëshortja kanë…

Cilat ushqime nuk duhet të rinxehen?

Cilat ushqime nuk duhen ngrohur pas trajtimit termik dhe si nxehen gjellët si pilafi, musaka dhe sarma në mënyrë më të sigurt. Disa nga ushqimet në tryezë nuk duhet t'i nënshtrohen trajtimit termik më shumë se një herë në ditë. Të tilla…

Ëmbëlsirë me mollë dhe rrush të thatë

Ëmbëlsirë me mollë dhe rrush të thatë, ideale për ditët me shi të vjeshtës. Përbërësit: paketimi i kores së byrekut 1 kg mollë të thartë 50-70 g sheqer 50 g gjalpë Kanellë pak rum ose qumësht rrush i thatë sheqer pluhur Përgatitja:…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close