Browsing Category

Nga kuzhina

Speca, gjizë, hudhra, fërgesa e stinës

Fërgesa mbetet gjithmonë gatimi më i preferuar i shqiptarëve. Një recetë e thjeshtë, e lehtë por me një shije perfekte, e cila padyshim do t’ju tërheqë nepsin dhe oreksin për ta provuar menjëherë. E gatuar në mënyra të ndryshme në treva…

Patellxhanë me kos dhe gjalpë

Recetat e shpejta janë kryefjala e kësaj vere. Përveç lehtësisë, tanimë kërkohen gatime që të kenë pak përbërës. Keni recetën që i përmbush të dyja këto kërkesa. Kombinimi mes freskisë së kosit dhe butësisë e përbërjes së patëllxhanëve do…

Kështu përgatiten në Greqi specat e mbushur

Nëse kërkoni ide të reja për vaktin e drekës, kjo recetë është mu për ju. Përbërësit: – 6 speca gogozhare; – 360 g mish toni; – 250 ml jogurt grek; – 1 lugë mustardë; – 1 qepë e re; – lëng nga gjysmë limoni; – 80 g kikirikë; –…

Petulla me majdanoz dhe kos

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim në krye të listës së gatimeve shqiptare janë petullat. Tradita e hershme e gjysheve dhe nënave përsëritet brez pas brezi. Receta e petullave…

Trishka me sherbet

Një traditë e hershme e recetave të ëmbla të kuzhinës shqiptare që padyshim lidhet me kujtimet e fëmijërive, pasi është një nga gatimet që nënat e gatuanin shpesh në raste festash e gëzimesh familjare. Pavarësisht recetave të ndryshme të…

Bukë me tamël, sekreti i qofteve të buta

Ju ka rastisur që të keni përgatitur qofte sipas udhëzimeve, por ato kanë dalë të thata dhe të forta? Recetat e qofteve me mish të grirë mund të përmirësohen akoma dhe më shumë vetëm me një hap të lehtë. Nuk ka rëndësi nëse i piqni,…

Torta mimoza

Një recetë e veçantë që emrin e merr pikërisht nga ngjashmëria me lulen e pemës së Mimozës. Me ngjyrën e diellit dhe aromën e freskët të limonit, kjo tortë është një ëmbëlsirë përfekte për t’u shijuar kurdoherë. Do ta shihni që do të…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close