Browsing Category

Sport

Chelsea rivalizon Barcelonën për Lewandowskin

Chelsea është shfaqur si opsion i ri për Robert Lewandowski pas munegsës së vullnetit të tij për të vazhduar me Bayern Munchen ku është prej disa vitesh. Lewandowski ditë më parë iu bëri të ditur drejtuesve të Bayernit se nuk dëshiron të…

Ballkani s`lejon ikjen e Gripshit dhe Korenicës

Meriton Korenica dhe Nazmi Gripshi do të qëndrojnë në Suharekë edhe për tri vite të tjera. "Nazmi Gripshi dhe Meriton Korenica i qëndrojnë besnikë Ballkanit edhe për tri vite. Klubi ynë u dëshiron shumë suksese me fanellën portokalli. Së…

Vazhdojnë homazhet për legjendën Xhevdet Peci

Peci vdiq më 9 maj në moshën 67 vjeçare në Shtetet Bashkuara të Amerikës, ku po qëndronte bashkë me familjen e tij Konjufca: Lufta e Xhevdet Pecit përveç sportive ishte edhe luftë për rezistencë Ai ka thënë se lufta që bënte Xhevdet Peci…

Malisheva ia prish festën Ballkanit

Malisheva e ka mposhtur në udhëtim Ballkanin, me rezultat 2-3, të enjten në kuadër të javës së 33-të në Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra e Arsim Thaqit, ia ka dal të marrë tri pikë të arta në garën për ekzistencën në elitën e…

Boks-Sonte supermeçi Fury-Whyte

Supermeçi i dy boksierëve të mëdhenj në boksin profesionist vjen sonte ekskluzivisht në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Tyson Fury-Dillain Wyhte do të ngjitën sonte në ringun e ‘nxehtë’ të Londrës, në një duel që parashikohet të jetë i…

“Telenovela” Haaland-City vazhdon

Dyshja Manchester City dhe Erling Haaland duket se janë kthyer në një “telenovelë” e cila vazhdon ditë pas dite. Sulmuesi është një nga sulmuesit e shumë kërkuar, ndërsa skuadra e Manchester Cityt kërkon që të arrijë marrëveshje me…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close